PODZIEL SIĘ ŻYCIEM!

wosp komunikat 1 smallW ramach nadchodzącego XXII Finału WOŚP po raz czwarty możemy oddawać krew. Gorąco zachęcam mieszkańców naszej gminy do wzięcia udziału w barlineckiej akcji pt. - Zostań honorowym dawcą krwi. Podczas XXII finału, który odbędzie się 12.01.2014 zbierać będziemy  pieniądze  na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.


Jak się przygotować?
Dawcą może być zdrowa osoba w wieku 18-65 lat, legitymująca się dokumentem ze zdjęciem i numerem PESEL stwierdzającym tożsamość wraz z adresem zamieszkania. Dokument taki trzeba będzie okazać przed rozpoczęciem oddawania krwi.
Kandydat na dawcę krwi powinien:
- W ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów (woda mineralna, soki).
- Być wyspanym.
- Spożyć lekki posiłek (np. pieczywo, chuda wędlina, ser biały, dżem).
- Wykluczyć z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego: mleko, masło, kiełbasę, pasztet, śmietanę, rosół, tłuste mięso oraz jajka orzeszki ziemne i ciasta kremowe.
- Ograniczyć palenie papierosów.
- Nie zgłaszać się do oddania krwi jeśli jest przeziębiony (katar) lub przyjmuje leki.
- Nie przychodzić do oddania krwi po spożyciu alkoholu.

Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Krew pobiera się zawsze sprzętem jednorazowego użytku! Bardzo liczymy na to, że mieszkańcy Barlinka chętnie odpowiedzą na nasz apel – krew to cenny dar, który może przekazać innym każdy z nas!
Barlinecki punkt krwiodawstwa mieści się na  ul. Szpitalna 8 otwarty jest od poniedziałku do piątku, rejestracja od godz.7:30 do godz.10:00 tel. 95 746 30 33. Przy rejestracji proszę dodać hasło WOŚP. Akcja trwa do końca stycznia.    
    
Szef Sztabu WOŚP
Piotr Stanisławskiwosp komunikat 1

Dodatkowe informacje