Młodzieżowe spotkanie polsko-niemieckie

plener polsko niemiecki small„Kobieta – Mężczyzna” to tytuł projektu polsko-niemieckiego, który odbył się w Barlineckim Ośrodku Kultury w dniach 28.07.2014 – 02.08.2014 r. W spotkaniach artystycznych wzięła udział młodzież, która w ciągu roku uczestniczy w zajęciach prowadzonych w Pracowni Ceramiki Unikatowej w Barlinku oraz młodzież z zaprzyjaźnionego Schneverdingen.

Głównym tematem tego tygodniowego spotkania  byli kobieta i mężczyzna, który wyrażony został w pracach wykonywanych z gliny.  Prowadzono debaty polsko-niemieckie nt. cech osobowości i różnic płci. Był to doskonały trening językowy dla uczestników. Oprócz zajęć w pracowni, nie zabrakło czasu na odpoczynek i rekreację. Młodzież korzystała z kąpieli w jeziorze Barlineckim oraz ze sprzętu wodnego z przystani żeglarskiej.

31. lipca cała grupa wyjechała na wycieczkę do Szczecina, gdzie zwiedziła najważniejsze osobliwości miasta , ciekawostką była wizyta w Muzeum Narodowym w Szczecinie, gdzie zwiedzano interaktywną wystawę EUREKA – Cuda Nauki i Techniki. Na zakończenie gorącego dnia uczestnicy pojechali do Centrum Wodnego Laguna w Gryfinie.

W piątek 01.08.2014 r. uczestnicy projektu przygotowali ekspozycje swoich prac, opisali idee, która towarzyszyła im podczas wykonywania prac. W godzinach popołudniowych odbyła się prezentacja prac dla zaproszonych gości. Wieczorem był czas na wspólną zabawę przy muzyce.
Na zakończenie projektu odbyło się spotkanie ewaluacyjne , rozmowy o wspólnie spędzonym czasie, planach  na przyszłość. Uczestnicy byli zadowoleni  i chcieliby powtórzyć  takie warsztaty w przyszłym roku.

Całe przedsięwzięcie zostało przeprowadzone przez pracowników Barlineckiego Ośrodka Kultury, a wsparcie finansowe otrzymaliśmy od Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży, która dofinansowała nasz projekt.

logo pnwm long

Dodatkowe informacje