Polsko – niemieckie warsztaty taneczne Depol Dance i Feeling Dance Group


tance smallW dniach 7 - 9 luty 2014 r. w obiektach Barlineckiego Ośrodka Kultury i Europejskiego Centrum Spotkań odbyły się polsko – niemieckie warsztaty taneczne. Obie grupy DePol i Feeling już od kilku lat spotykają się na wspólnych zajęciach, pod czujnym okiem trenera Kamila Fabicha powstają choreografie, które zobaczyć będzie można podczas Gali Tanecznej Feeling Dance Group w czerwcu 2014 r. Instruktor tańca Kamil Fabich jeździ do naszego Partnera z Niemiec i prowadzi zajęcia taneczne z tamtejszą młodzieżą, a co jakiś czas odbywają się wspólne zajęcia obu formacji.

Młodzież bardzo chętnie uczestniczy w zajęciach tanecznych oraz wspólnie spędza czas poza zajęciami. Poprzez ten projekt młodzież poznaje inne techniki taneczne, uczy się wielu ciekawych figur oraz sekwencji. Wspólne warsztaty taneczne pozwolą na stworzenie wzajemnej choreografii. Po warsztatach  uczestnicy integrują się i bawią. Młodzi ludzie mają możliwość przełamania barier językowych, poznania swoich sąsiadów zza Odry, zawiązania nowych znajomości a nawet przyjaźni. Obie grupy mają noclegi w pokojach gościnnych BOK.

Wszystko to dzięki wsparciu finansowemu z Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży i współpracy polsko - niemieckiej Barlineckiego Ośrodka Kultury oraz IG Frauen und Familie z Prenzlau.  Celem tego projektu jest wymiana doświadczeń grup DePol Dance oraz Feeling Dance Group. We wspólnym polsko – niemieckim projekcie wzięło udział 16 uczestników z Polski i 22 z Niemiec.

Dodatkowe informacje