Dzień seniora 2013 - zaproszenie


dni seniora 2013 smallBurmistrz Barlinka oraz Barlinecki Ośrodek Kultury zapraszają na „Polsko – niemieckie Dni Seniora 2013”, które są piątym etapem działań w ramach „Partnerskich spotkań artystycznych w Europejskim Centrum Spotkań”.  Weźmie w nich udział 15 uczestników z Niemiec oraz 15 uczestników z Polski a wszystko to w dniach 18-20 października.

Głównym celem tych spotkań będzie zacieśnianie więzi pomiędzy najmłodszymi, a najstarszymi uczestnikami projektu poprzez udział we wspólnych warsztatach malowania na porcelanie i jedwabiu oraz udział w wielkiej gali z okazji Dni Seniora.

W pierwszym dniu spotkania tj. 18 października do południa młodzież i seniorzy z Polski i z Niemiec będą się integrować na wspólnych warsztatach malowania na porcelanie i jedwabiu, które przeprowadzą instruktorki z Pracowni Ceramiki Unikatowej działającej w BOK.  Barlinek i Prenzlau są miastami zieleni, w dodatku w tym roku odbędzie się wielka wystawa ogrodnicza Laga w Prenzlau, więc tematem przewodnim warsztatów będzie zieleń, kwiaty, natura. 

Celem warsztatów będzie rozwijanie artystycznych zainteresowań i umiejętności w mieszanych polsko-niemieckich grupach. Wspólne działania warsztatowe pozwolą na integrację środowisk polsko-niemieckich, wymianę myśli i doświadczeń. Po południu odbędzie się spotkanie w sali widowiskowej seniorów z Polski i z Niemiec, podczas którego wystąpi zespół Fabryka Tańca „Barlinek”, w skład którego wchodzą najmłodsi mieszkańcy Barlinka.  Podczas uroczystości wystąpią również regionalne zespoły śpiewacze i chór „Halka”. Po części artystycznej, w jadani polsko- niemieckiej nastąpi spotkanie, podczas którego uczestnicy projektu będą mogli porozmawiać, nawiązać nowe kontakty i znajomości. W sobotę odbędzie się ciąg dalszy warsztatów, wykończenie i utrwalanie prac z jedwabiu, a po obiedzie integracyjny wyjazd do Gorzowa do Spichlerza – Muzeum Warty. Po powrocie - w kinie wyświetlony zostanie film niemiecki, po zakończeniu którego uczestnicy wraz z widzami przeprowadzą dyskusję nt. obejrzanego filmu.

18 października godz. 16.00 sala widowiskowa BOK
- występ Fabryki Tańca Barlinek
- wręczenie podziękowań za działalność na rzecz społeczności Gminy Barlinek
- koncert operetkowy
- spotkanie przy kawie

19 października godz. 18.30 sala widowiskowa BOK
- wieczór kina niemieckiego – „Vincent chce nad morze” (wstęp wolny)
- dyskusyjny klub filmowy

18 – 20 października
- warsztaty malowania na porcelanie i jedwabiu w Pracowni Ceramiki Unikatowej działającej przy BOK

Szczegóły na plakacie
Serdecznie zapraszamy

dni seniora 2013

logo interreg z napisem    unia    logo pomerania

Dodatkowe informacje