Wieczór z kuchnią niemiecką

kulinarne small17 sierpnia w Europejskim Centrum Spotkań przy ul. Leśnej, obył się wieczór z kuchnią niemiecką. Wzięli w im udział goście z zaprzyjaźnionego miasta Prenzlau oraz wielu mieszkańców Barlinka. Wspólnie przygotowywano tradycyjne niemieckie dania, których na zakończenie każdy mógł spróbować. Była tradycyjna zupa ziemniaczana, kartoffelsalat oraz kiełbaski z musztardą. Spotkaniu towarzyszyła niemiecka muzyka oraz opowieści o tradycjach panujących zarówno w Polsce jak i w Niemczech. Podczas spotkania okazało się, że w Prenzlau organizowany jest podobny konkurs jak u nas, podczas którego wybiera się najlepszą kucharkę. W tym roku najlepszą kucharką w Prenzlau jest Brigitte z IG Frauen, która uhonorowana została również w Barlinku. Zgromadzeni na wieczorze z kuchnią niemiecką goście, nadali jej tytuł Och! Mistrzyni.


monikary


Jesienne Impresje w ECS - Etap I "Jesienne Spotkania Kulinarne w Europejskim Centrum Spotkań" odbyły się w dniach 17-19.08.2012 r.
 "Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów INTERREG IVA Euroregionu Pomerania)".

unia      interreg      pomerania

 


Dodatkowe informacje