Spotkania kreatywne

kreatywne spotkania2 small

W dniach 21 – 23 maja, odbył się polsko-niemiecki projekt pt. „Polsko-niemieckie spotkanie kreatywne”.  Grupę polską reprezentowały członkinie Barlineckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z sekcji robótek ręcznych oraz z sekcji tanecznej. Natomiast grupa niemiecka, to seniorki z grupy tanecznej z Göritz. Były to dni różnorodnych warsztatów, na których każdy z uczestników znalazł coś co go zainteresowało.

Pierwszego dnia uczestniczki własnoręcznie wykonywały kwiaty z bibuły. Warsztaty poprowadził Anatol Wierzchowski regionalny artysta. Następne warsztaty to własnoręczne robienie mydełek i świeczek oraz wykonanie ceramicznych mydelniczek i świeczników. Wszystko było wykonywane pod czujnym okiem instruktorek z Barlineckiego Ośrodka Kultury, Teresy Bartkiewicz i Anny Mioduszewskiej. Wieczorem po kolacji, był czas na integrację, rozmowy o zainteresowaniach naszych uczestniczek oraz na wspólne tańce. Z uwagi na to, że większość uczestniczek już miała okazję się poznać, integracja przebiegała pomyślnie. Grupa niemiecka uczyła panie z Barlinka swojego tańca, wszyscy bardzo miło spędzili ten czas. W środę był kolejny dzień warsztatowy, podczas którego panie kontynuowały pracę rozpoczętą  poprzedniego dnia. Dodatkowo odbyły się warsztaty taneczne, które dla nich poprowadziła Anna Adamiok, animatorka BOK. Wszyscy byli zadowoleni poznając nowe wspólne układy taneczne. Po obiedzie chętni udali się na zwiedzanie najciekawszych miejsc w Barlinku oraz odwiedzili Muzeum Regionalne w Barlinku. Następnie był czas wolny na zakupy. W czwartek nasze uczestniczki próbowały swoich sił podczas zajęć z malowania ekologicznych toreb, a także podczas warsztatów wykonywania broszek z foamiranu. Zajęcia te poprowadziła Zuzanna Rusin. Wszystkie panie były bardzo zadowolone ze swoich dzieł.


Podczas tego projektu uczestniczki poznały nowe techniki rękodzielnictwa i utrwaliły sobie już znane. Spędziły czas na tańcu, który wszystkie bardzo lubią i daje im dużo przyjemności i satysfakcji. Panie z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie a my jako organizatorzy postaramy się ich nie zawieść.
Całe przedsięwzięcie zostało dofinansowane  przez Unię  Europejską ze środków  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg VA Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia- Polska w Euroregionie Pomerania)”

 

logo interreg 5a

 

 

Dodatkowe informacje