Spotkanie Noworoczne w Prenzlau

W dniu 23.02.2019  w IG Frauen w Prenzlau odbyło się Spotkanie Noworoczne, którego inicjatorem od wielu lat jest Pani Sieglinde Knudsen.  Tego dnia w Restauracji  Kamerton spotkało się wiele osób, które połączyły wspólne projekty, wymiany oraz instytucje wspierające różne przedsięwzięcia.
Prowadząca przywitała wszystkich gości  hiszpańskim przysłowiem: „Nawiązywanie przyjaźni to wielka chwila, być w przyjaźni to dar. Zachowanie przyjaźni jest cnotą, a bycie przyjacielem to zaszczyt”, bowiem sprawdziło się ono w realizowanych spotkaniach, działaniach czy projektach. Pani Knudsen podsumowały miniony rok. W przerwie zebrani mogli obejrzeć krótki program artystyczny – pokaz tańca towarzyskiego.
Na koniec podziękowała wszystkim zebranym za zaangażowanie i wkład w realizowane zadania i współpracę nie tylko polsko-niemiecką, ale i niemiecko – litewską.  Następnie goście udekorowali wazon z gałązkami kwiatkami, na których mogli wcześniej napisać życzenie dla gospodarzy spotkania.
Na zakończenie przyszedł czas na wspólne rozmowy o kolejnych projektach i planach na przyszłość oraz o osobistych refleksjach.

Dodatkowe informacje