Jesienne spotkania kulturalne

jesienne spotkania small

W dniach 28-30.09.2018 w Barlineckim Ośrodku Kultury, odbył się I etap polsko-niemieckiego projektu pt. „Jesienne spotkania kulturalne”. Uczestnicy w tym czasie brali udział w trzech blokach warsztatowych. Uczyli się metodą decoupage dekorować pojemniki na herbatę, sztuka bardzo ciekawa i pracochłonna, jednak wszyscy byli zadowoleni ze swoich prac. Na zajęciach ceramicznych powstały różne misy i pojemniki na dekoracje bonsai. Największym zaskoczeniem dla wszystkich było wspólne malowanie ściany w korytarzu pracowni ceramicznej. Przy pełnym zaangażowaniu, powstał pejzaż odzwierciedlający zakątki Puszczy Barlineckiej i okolic Prenzlau, ponieważ oba nasze miasteczka otoczone są jeziorami i lasem. Ze strony polskiej w projekcie udział wzięli członkowie grupy „W kręgu sztuki” oraz sekcja rękodzieła z Barlineckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Natomiast z Niemiec przyjechały osoby chcące poznać swoich sąsiadów zza Odry, które również interesują się rękodziełem. Dzięki temu spotkaniu zawiązały się nowe znajomości i pojawiły pomysły na kolejne projekty.


II etap „Jesiennych spotkań kulturalnych” odbędzie się w dniach 17-19.10.2018 r. W tym czasie będziemy robić ozdoby bonsai oraz odbędą się warsztaty taneczne, następnie uczestnicy polscy i niemieccy wezmą czynny udział w obchodach Dnia Seniora, dając występ na scenie w sali widowiskowej.

 

logo interreg 5a
Całe przedsięwzięcie zostało dofinansowane  przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg VA Meklemburgia-Pomorze Przednie/ Brandenburgia/ Polska w Euroregionie Pomerania)”

 

Dodatkowe informacje