Sztuka natury

sztuka natury zap  small

17-19 listopada w Barlineckim Ośrodku Kultury, odbył się drugi etap polsko - niemieckiego projektu pt. „Sztuka natury”. W tych dniach ponownie gościliśmy uczestników z Prenzlau i Barlinka by przy wspólnym projekcie odkrywać jego cel, którym był powrót do natury. Uczestnicy brali udział w warsztatach wyplatania z siana (sianosploty), jako naturalnego surowca. W warsztatach kulinarnych – samodzielnie przygotowywali dania kuchni polskiej i niemieckiej, uczestnicy wspólnie przygotowywali pierogi ruskie, tradycyjną kartoffelsalat i kolorowe zdrowe kanapki. Dania te zostały podane do kolacji dla wszystkich uczestników.


Podczas wspólnie spędzonych dni, prowadzący zajęcia z sianosplotów pokazał uczestnikom jak trudna to sztuka, ale również jak ciekawa. Uczestnicy podczas warsztatów wykonywali anioły z racji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia oraz przygotowywali elementy, z których powstanie renifer. Nad tym zadaniem szczególnie czuwał prowadzący warsztaty Andrzej Wrzecionko.


W piątkowy i sobotni wieczór uczestniczki z Niemiec zaprezentowały tańce, które na co dzień ćwiczą w swoim stowarzyszeniu, a następnie zaprosiły do nauki swoje polskie koleżanki. Była to znakomita forma relaksu po pracy na warsztatach, a dodatkowym atutem było nawiązanie bliższych znajomości pomiędzy uczestnikami.  W drodze z ul. Podwale na ul. Leśną, gdzie odbywały się warsztaty, uczestnicy mieli okazję na spacer po  Barlinku i zobaczenie najciekawszych miejsc i obiektów. Całe przedsięwzięcie jest dofinansowane ze środków EFRR w ramach programu INTERREG VA oraz ze środków budżetu państwa.

interreg 5a

Dodatkowe informacje