Letnie spotkanie polsko - niemieckie

letnie spotkania small„Barlineckie wakacje! – letnie spotkanie polsko-niemieckie”, to tytuł projektu polsko-niemieckiego realizowanego przez Barlinecki Ośrodek Kultury.  W dniach 14-18.08.2017 grupa dzieci i młodzieży z Barlinka i Prenzlau, spędziła aktywnie i ciekawie swój wakacyjny czas. To było 5 dni pełnych wrażeń i niezapomnianych przeżyć. Już od poniedziałku 14 sierpnia nastąpiła szybka integracja wśród uczestników a wspólne zabawy zapoznawcze dały znakomity efekt.

Cała grupa z opiekunami poszła na letni spacer po naszym miasteczku. W kolejne dni nie zabrakło kąpieli w Jeziorze Barlineckim czy rejsu statkiem, z którego można było podziwiać Puszczę Barlinecką oraz miasto. Uczestnicy bardzo miło spędzili czas na kręgielni, gdzie odbyły się zawody polsko-niemieckie w grze w kręgle oraz innych grach i zabawach zespołowych. Podczas pieszych wycieczek dzieci i młodzież robili zdjęcia, z których powstała ciekawa prezentacja multimedialna.  W programie nie zabrakło zajęć plastycznych i ceramicznych, na których oprócz pracy z gliną, można było własnoręcznie ozdobić torbę Eko, którą uczestnicy otrzymali na pamiątkę po projekcie. Wspinaczka w parku linowym oraz zajęcia taneczne to znakomity sprawdzian sprawnościowy, który wszyscy zaliczyli wzorowo. W czasie projektu znalazł się również czas na zwiedzenie Muzeum Regionalnego w Barlinku i wzięcie udziału w lekcji muzealnej z baśni autorstwa Romany Kaszczyc. Wszyscy bardzo miło wspominali te 5 dni wspólnego pobytu i teraz czekają na rewizytę w Prenzlau w następne wakacje.
Całe przedsięwzięcie zostało przeprowadzone w ramach projektu dofinansowanego ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.


logo interreg 5a

 

Dodatkowe informacje