Czas nie zna granic

 

czas nie zna granic 2 smallW dniach 28 -30 lipca 2017 r. w Barlineckim Ośrodku Kultury, odbył się II etap projektu „Czas nie zna granic”. Wszyscy uczestnicy stawili się na ul. Podwale, by znów pracowicie ale przyjemnie, spędzić weekend. Zaczęliśmy od przywitania naszych gości oraz prowadzącej warsztaty Justyny Budzyn, która opowiedziała, co czeka uczestników w tym etapie prac. Następnie udaliśmy się do pracowni, aby zająć swoje miejsca. Jedna grupa pracowała przy zegarach, kończyła przyklejać poszczególne elementy swojej pracy, druga grupa pracowała w glinie - robiąc elementy na dużą mozaikę oraz malując małe elementy do zegarów. Podczas pracy cały czas trwały rozmowy, nasi uczestnicy już zdążyli się dobrze poznać i tematów do rozmów im nie brakowało. Przez cały czas warsztatów była obecna tłumacz, która pomagała w porozumiewaniu się zarówno z prowadzącą warsztaty, jak i między naszymi uczestnikami. W piątkowy wieczór po ciężkiej pracy zaprosiliśmy naszych gości na seans kina niemieckiego, aby móc się zrelaksować i odpocząć.

Sobota była bardzo pracowita, ale zarazem bardzo ciekawa. Pracy tego dnia było dużo, końcowe elementy wymagały skupienia i precyzji. Wszyscy byli zaangażowani i bardzo się starali. Podczas przerw na świeżym powietrzu prowadzono luźne rozmowy umacniające nowe znajomości polsko-niemieckie.
W niedzielę wszyscy skończyli swoje prace i przeprowadziliśmy ewaluację naszego spotkania. Dyrektor BOK Brygida Liśkiewicz oraz prowadząca warsztaty Justyna Budzyn, jeszcze raz opowiedziały o efekcie końcowym projektu – muralu, podziękowały uczestnikom za zaangażowanie i pracę, jaką wykonały dla wspólnego polsko-niemieckiego projektu. Również uczestnicy zabrali głos, dziękując za zaproszenie do projektu. Mówili o tym, że nauczyli się nowej techniki ceramicznej choć przyznali się, że byli pełni obaw, że będzie to zbyt trudne zadania, a teraz są przeszczęśliwi, że tak dobrze im poszło, i że mogli realizować wspólne polsko-niemieckie przedsięwzięcie. Wszyscy obiecali, że w październiku pojawią się na uroczystym otwarciu muralu i zaproszą swoich najbliższych, aby i oni mogli obejrzeć to wspólne polsko - niemieckie dzieło.


Projekt jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg VA oraz ze środków budżetu państwa.

logo interreg 5a

 

 

 

Dodatkowe informacje