Dwa światy w fotografii

 

fotograficy styczen 2017W bardzo miłej atmosferze 21. stycznia, odbył się wernisaż wystawy fotografii  "Dwa światy w fotografii - historia i współczesność”. Wystawa była podsumowaniem projektu „Kreatywne spotkania w Europejskim Centrum Spotkań w Barlinku”, realizowanego przez Barlinecki Ośrodek Kultury i partnera z Prenzlau.

 

W trzydniowym projekcie wzięło udział około 20 fotografików. Barlineckie spotkanie z fotografia było już drugim działaniem, ponieważ ta sama grupa fotografików spotkała się wcześniej w listopadzie 2016r w Prenzlau, gdzie tworzono kalendarz z jesiennymi fotografiami. Wernisaż uroczyście otworzył Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński, Brygida Liśkiewicz Dyrektor BOK oraz Katarzyna Mielcarek, która realizowała warsztaty. Podczas wernisażu w Barlinku oprócz około 40 eksponowanych fotografii prezentowany był również pokaz w wersji kinowej, tematyczna diaporama z muzyką. Autorzy fotografii to: Jerzy Wawrzyniak, Danuta Olszewska, Agnieszka Andrzejewska, Radosław Szajda, Magdalena Pędziszczak, Daniel Brąszkiewicz, Marek Szukało , Agnieszka Tokarska, Andrzej Ligenza, Bronisław Pilich, Hans-Peter Withen, Eckhard Wiehner, Peter Born, Heidi Hartig, Patric Sauerland, Anna Kaźmierczyk, Małgorzata Unger, Katarzyna Mielcarek. Miłą niespodzianką była obecność uczestników warsztatów z Prenzlau na wystawie. Oczywiście w dalszej części dnia nie obyło się bez wspomnień i spaceru z aparatami po mglistym barlineckim lesie - jak przystało na pasjonatów fotografii. Wystawę można oglądać na sali widowiskowej w zwykłe dni do godz.15.00 a w weekendy w godzinach działania kina BOK ...zapraszamy !!! Dziękuję za fotorelację z wernisażu: Bronisławowi Pilchowi oraz Andrzejowi Ligenzie za fotografię grupową z wystawy.

Katarzyna Mielcarek

„Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania)”.
logo interreg 5a

 

Dodatkowe informacje