Współczesność w obiektywie

projekt 2grudnia

„Dwa światy – Historia i współczesność w obiektywie”, pod takim hasłem odbyło się spotkanie fotograficzne zorganizowane w Barlinku, w ramach projektu: „Kreatywne spotkania w Europejskim Centrum Spotkań w Barlinku”. W piątek 02.12. odbyły się warsztaty fotograficzne ze znanym fotografikiem z Gorzowa Wlkp.

Grupa niemiecka w podziękowaniu przywiozła przygotowane podczas projektu w Prenzlau kalendarze na 2017 rok ze zdjęciami wykonanymi przez polskich uczestników w ramach spotkania organizowanego w Prenzlau. W sobotę przy pięknej pogodzie wszyscy uczestnicy robili zdjęcia naszego miasteczka, wyszukiwali elementów zarówno historycznych oraz współczesnych. Po południu nie zabrakło integracji przy kręglach, a wieczorem pracowano nad obróbką zdjęć, szykując je do prezentacji multimedialnej oraz wybierając je na wystawę fotograficzną. W niedzielę grupa udała się do Młyna Papierni, to miejsce w którym kryje się historia Barlinka. Uczestnicy wysłuchali pogadanki nt. historii tego miejsca i utrwalili je w swoich fotografiach. Po powrocie do ośrodka kultury nastąpiło podsumowanie projektu, ustalenie warunków wystawy i przygotowania zdjęć. Po podwieczorku goście z Prenzlau pożegnali się z polskimi uczestnikami i wyruszyli w drogę powrotną.
Wystawa z efektów spotkania zorganizowana będzie w styczniu 2017 w holu sali widowiskowej BOK.
„Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania)”

interreg 5a

 

Dodatkowe informacje