Kreatywne spotkania w ECS

projekt niemcy smallW dniach 9-11 grudnia w Barlineckim Ośrodku Kultury, odbył się trzeci etap projektu „Kreatywne spotkania w Europejskim Centrum Spotkań w Barlinku”. W spotkaniu wzięło udział łącznie 26 osób z Barlinka i Prenzlau.  Uczestnicy podczas warsztatów ceramicznych malowali prace powstałe podczas pierwszego etapu oraz tworzyli nowe. Na warsztatach rękodzieła powstały kolejne piękne ozdoby świąteczne z recyklingu i ze styropianu. 

W sobotę wszyscy uczestnicy wyruszyli na Mikołajkowy Rajd Nordic Walking, po wspólnej rozgrzewce wyruszyli na leśne ścieżki, a potem w leśniczówce raczyli się gorącym posiłkiem. Pełni wrażeń powrócili do Barlinka, aby spokojnie obejrzeć w Kinie Panorama film niemiecki Almanya. W niedzielę wspólnie przygotowywano mini wystawę z prac powstałych podczas warsztatów, dekorowano choinki, a w holu sali widowiskowej ustawiono wykonaną w ramach projektu w październiku szopkę z siana.  Następnie wszyscy obejrzeli prezentacje multimedialną, przygotowaną ze zdjęć wykonanych przez fotografików uczestniczących w drugim etapie naszego projektu 2-4 grudnia. Prezentacja została nagrodzona gromkimi brawami.  Wszyscy powrócili do jadalni, gdzie nastąpiło podsumowanie całości projektu, dyrektor Barlineckiego Ośrodka Kultury Brygida Liśiewicz wręczyła wszystkim uczestnikom dyplomiki za udział w projekcie i przygotowanych warsztatach. Po ewaluacji odbył się pożegnalny obiad, podczas którego znalazł się jeszcze czas na wspólne rozmowy, w tle było słychać niemieckie pastorałki i polskie kolędy. Po podwieczorku wszyscy złożyli sobie życzenia i nastąpiło spakowania prac wybranych do przekazania do IG Frauen do Prenzlau i pożegnanie uczestników niemieckich.  Z efektów naszych warsztatów zostaną przygotowane widokówki świąteczne, a z warsztatów fotograficznych przygotujemy wystawę, na którą zapraszamy w styczniu 2017 roku.


 „Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania)”

interreg 5a

 

Dodatkowe informacje