Był sobie raz…… festiwal !!!

fest de small

Już dziewiąty raz odbyło się w Barlinku spotkanie dzieci i młodzieży śpiewającej w języku naszych zachodnich sąsiadów. Organizatorami tegorocznego Festiwalu Piosenki Niemieckiej byli: Publiczne Gimnazjum nr 2 w Barlinku z dyrektor p. Barbarą Jarosz i Barlinecki Ośrodek Kultury z dyrektor p. Brygidą Liśkiewicz. Koordynatorem imprezy oraz organizatorem części artystycznej była pani Sławomira Pawłowska, scenografią zajęła się pani Edyta Jakubcewicz a nad   uczniami czekającymi za kulisami na swoje występy, czuwała pani Sonia Małek. Za oprawę akustyczną odpowiadali panowie Piotr Stanisławski i Mateusz Zych z BOK.

Na imprezę przybyli : Burmistrz Barlinka pan Dariusz Zieliński, przedstawicielka Nadleśnictwa Barlinek pani Ewa Krygowska, dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 2 w Barlinku pani Barbara Jarosz, dyrektor BOK pani Brygida Liśkiewicz, zaproszeni gości   z   Prenzlau oraz nauczyciele i uczniowie barlineckich szkół.

W konkursie wzięło udział jedenastu solistów z Polski i dziewięciu z Niemiec. Festiwal podzielony był na 3 części: w pierwszej wystąpili uczniowie szkół podstawowych z Polski, w drugiej- uczniowie szkół podstawowych z Prenzlau, a w trzeciej- młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna.

Czas, między występami piosenkarzy z poszczególnych kategorii wiekowych, umilały inscenizacje baśni W. i J. Grimm, przygotowane w języku niemieckim przez uczniów klasy 2a Publicznego Gimnazjum nr 2 w Barlinku. Uczniowie przedstawili fragmenty następujących baśni: „ Czerwony Kapturek”, „ Kopciuszek” oraz „ Jaś i Małgosia”.

W czasie obrad jury, na scenie wystąpiła klasa 3a z PG-2 w Barlinku w układzie tanecznych przygotowanym specjalnie na tegoroczny festiwal. Następnie Lea Sophie Eitner z Prenzlau, na życzenie publiczności, ponownie wykonała utwór pt. „Lass jetzt los” z filmu „Kraina lodu”. Publiczność wstała z miejsc i włączyła się do śpiewania.

Jury w składzie: p. Brygida Liśkiewicz - dyrektor BOK, pani Maria Dzięcioł -nauczycielka muzyki i plastyki PG-2 w Barlinku oraz pani Mariola Maciejewska- nauczycielka języka niemieckiego, przyznało następujące miejsca:

W kategorii szkół podstawowych z Polski:

I miejsce- Maria Trif z SP-4 w Barlinku
II miejsce- Aleksandra Stanisławska z SP-1 w Barlinku
III miejsce – Paulina Cholewa z SP w Chojnie.

 

W kategorii szkół podstawowych z Prenzlau:

I miejsce – Clara Rothenburg
II miejsce – Ann-Marie Klink
III miejsce – Lea Sophie Eitner

 

W kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych:

I miejsca ( ex aequo) – Aleksandra Mierzwiak z ZS w Pyrzycach i Paulina Stanisławek ZS nr 1 w Barlinku.
II miejsce- Zuzanna Błaszczak z PG-1 w Barlinku.
III miejsca (ex aequo) – Zofia Burzyńska z PG-2 w Barlinku i Łukasz Baranowski z ZS nr 2 w Choszcznie.

 Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy wszystkim wykonawcom oraz ich opiekunom.

 Szczególne podziękowania należą się firmom i instytucjom, które nigdy nie pozostają obojętne na działania związane z edukacją dzieci i młodzieży.

Sponsorami IX Festiwalu Festiwalu Piosenki Niemieckiej byli:

Burmistrz Barlinka
Nadleśnictwo Barlinek
GBS- Bank Barlinek
Gaspol – Energy
Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży
Barlinecki Ośrodek Kultury
Rada Rodziców przy Publicznym Gimnazjum nr 2 w Barlinku.
                                                                   

Tekst S.P.

Foto P.Stanisławski

pnwm

                                                                                                          

Dodatkowe informacje