Scaleni przez glinę – II etap projektu

 

scaleni 2 smallW dniach 13-15. 02. 2015 r. odbył się drugi etap projektu pt. „Scaleni przez glinę – polsko-niemieckie spotkania artystyczne”.  Był to ciąg dalszy warsztatów ceramicznych i kolażu. Teraz zadaniem uczestników było pomalowanie już wypalonych z gliny prac, które robiono w styczniu.

Pod czujnym okiem instruktorów powstawały kolejne ciekawe rzeczy, uczono się jak malować prace angorami, glazurami, jak dobierać kolory, itp.  W piątek wieczorem przypomnieliśmy sobie nasz wspólny taniec ludowy, wszyscy z radością odtańczyli poloneza oraz poznawaliśmy tańce pokazane przez naszych przyjaciół z Prenzlau. W sobotni poranek wyruszyliśmy na spacer po mieście, po drodze spotkały nas miłe walentynkowe niespodzianki. Uśmiechnięci dotarliśmy do Muzeum Regionalnego, gdzie obejrzeliśmy  ekspozycje wystawowe. Po południu kończyliśmy prace z kolażu oraz wspólnie oprawialiśmy powstałe obrazy.  Następnym zadaniem było wspólne pieczenie faworków i róż karnawałowych, wszyscy z zapałem stanęli do wielkiego stołu i wałkowali czy wycinali ciasto, a po kolacji smakowali własnych wypieków.  W niedzielę 15 lutego od rana trwało przygotowywanie wystawy z prac powstałych podczas warsztatów ceramicznych i kolażu.  Każda praca kolażu została krótko opisana i omówiona. Uczestnicy otrzymali dyplomy za wykazanie

się ciekawym pomysłem i wykonaniem prac.  Po południu przeprowadziliśmy spotkanie ewaluacyjne naszego projektu.  Wszyscy byli bardzo zadowoleni z pobytu w Barlinku i czekają na kolejne ciekawe projekty u naszego Partnera, który już teraz nas serdecznie zaprasza.

Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa (Funduszu Małych Projektów INTERREG IV A Euroregionu Pomerania).
logo intereg new

Dodatkowe informacje