Spotkanie Noworoczne w Prenzlau

spotkanie prenzlau luty small07 lutego delegacja z Barlinka uczestniczyła  w uroczystym podsumowaniu 2014 roku w mieście partnerskim Prenzlau. Na spotkanie, jako gość specjalny, zaproszona została Dyrektor Barlineckiego Ośrodka Kultury Brygida Liśkiewicz, która realizuje najwięcej projektów polsko- niemieckich ze stowarzyszeniem z IG Frauen.

Organizatorem spotkania było Europejskie  Miejsce Spotkań Uckerwelle. Przewodnicząca stowarzyszenia IG Frauen, Siglinde Knüdsen, prowadząca uroczystość, omówiła formy współpracy z partnerskimi grupami oraz przedstawiła efekty zrealizowanych projektów. Prezentacji towarzyszył program artystyczny w którym występowały grupy z Prenzlau i miast partnerskich z Polski i Ukrainy.

Brygida Liśkiewicz Dyrektor BOK Barlinek w towarzystwie Królowej Puszczy Barlineckiej wręczyła ceramiczny  barlinecki upominek i podziękowała za owocną współpracę. W serdecznej atmosferze  odbyły się rozmowy, w których  poruszano temat planów dalszego kierunku aktywności partnerskiej i realizacji kolejnych projektów.

Foto K. Mielcarek

Dodatkowe informacje