Przyznano Perły Turystyczne

IMG 748209 lutego w kawiarni artystycznej „Panorama” miało miejsce wręczenie Pereł i Perełek Turystycznych, czyli najważniejszych nagród w Gminie Barlinek przyznawanych za działalność turystyczną. Spotkanie rozpoczęło się bardzo miłym akcentem, od wręczenia przez Kominiarza i Królową Puszczy Barlineckiej symbolicznych „grosików” na szczęście wraz z życzeniami szczęścia na cały 2012 rok.

Na początku tej już oficjalnej części spotkania prowadząca wieczór Katarzyna Mielcarek podsumowała zeszłoroczny sezon turystyczny, który obejmuje liczbę turystów z dziesięciu jednostek, które wzięły udział w przygotowanej przez Centrum Informacji Turystycznej ankiecie. CIT Barlinek w ubiegłym sezonie odwiedziło 3661 osób, uczestnicy imprez rekreacyjno sportowych to 1490 osoby. Baza noclegowa Barlinka to 903 miejsca. Odwiedziło je 23 530 turystów, w tym 6 799 obcokrajowców z Niemiec, Danii, Belgii, Czech, Finlandii, USA, Francji, Kanady, Ukrainy, Szwecji, Turcji, Szkocji, Anglii i Holandii. Po prezentacji multimedialnej przedstawiającej najważniejsze wydarzenia turystyczne roku 2011 Burmistrz Barlinka Zygmunt Siarkiewicz z towarzyszącą mu Królową Puszczy Barlineckiej wręczyli tegoroczne nagrody.

Perły Turystyczne za sezon turystyczny 2011

- Brygida Liśkiewicz- Dyrektor Barlineckiego Ośrodka Kultury -Europejskie Centrum Spotkań – za utworzenie nowej oferty noclegowo-gastrononiczno-konferencyjnej o wysokim standardzie oraz nowych atrakcji kulturalno- rozrywkowych w Barlinku.

- Józef Urbanowski Prezes Koła Łowieckiego „Szarak” – za organizację od ponad 20 lat turystyki kwalifikowanej z dziedziny łowiectwa.

Perełki Turystyczne za sezon turystyczny 2011

Kategoria Promocja:

- Fotografia Wiktor Michałowski – za promocje uroków Barlinka poprzez stworzenie wielu galerii zdjęciowych publikowanych na stronach internetowych.

- Teletop Telewizja Gorzów Wlkp. za promocję atrakcji Barlinka w Gorzowie Wlkp i okolicy.

- Stanisław Smoleń Prezes Barlineckiego Klub Krótkofalowców –za promocję atrakcji Barlinka wydanie i rozesłania kolekcji kart QSL do wielu miejsc na świecie.

- Zenon Iwaszko – Prezes Koła Polskiego Związku Wędkarskiego Barlinek nr1 za promocję walorów Jeziora Barlineckiego.

WYRÓZNIENIE Stefania Trajdas - za inicjatywę zgłoszenia Barlinka do konkursu prowadzonego przez Wirtualną Polskę „ Najbardziej Magiczne Miejsce w Polsce” ( Barlinek uzyskał 4 miejsce)

Kategoria Działania- oferty:

- Gracja Maciejczak i Krzysztof Chwiesiuk Ośrodek Wypoczynkowy „Pod Sosnami” – za organizację BEACH NIGHT – Festiwal Świateł i Dźwięku – Beach Party

- Joanna Frey& Firma Mobilight Schowservice & Medientechnik za organizację Barlineckiego Kina Letniego.

- Janusz Sikorski Nadleśniczy Nadleśnictwa Barlinek za XV Zawody w Zrywce Konnej.

- Lidia Chyłkowska „Folk-Flora” za uruchomienie sklepu z ofertą pamiątkarska o Barlinku i regionie.

- Andżelika Smolis-Siwek, Roman Siwek   - Stadnina Płonno za zorganizowanie Regionalnych zawodów jeździeckich w skokach przez przeszkody.

Kategoria Wdrażanie Marki Turystycznej:

- Szkoła Podstawowa nr 4 za zorganizowanie Rajdu Sienkiewiczowskiego oraz promocję marki turystycznej : Barlinek – Europejska Stolica Nordic Walking wśród dzieci i młodzieży :

WYRÓŻNIENIE : Małgorzata Kozar -organizator Rajdu Sienkiewiczowskiego, opiekun Nordic Walking

- Szkoła Podstawowa nr 1 Dyrektor Danuta Tomiałojć za zorganizowane udziału reprezentacji Barlinka w Pucharze Polski PFNW – 2011 oraz promocję marki turystycznej : Barlinek – Europejska Stolica Nordic Walking wśród dzieci i młodzieży

WYRÓŻNIENIA : instruktorzy Nordic Walking Bożena Rudnicka, Piotr Rosenkiewicz

- Parafia pod wezwaniem NSNMP w Barlinku za wspieranie NW – Rajd oraz obchody 60-lecia parafii

WYRÓŻNIENIA: Dariusz Zieliński za uzyskanie Pucharu w kat. 10 km w Pucharze Polski PFNW- 2011 i tytułu Mistrza Polski na Mistrzostwach Polski NW w Polanicy oraz wspieranie promocji turystycznej marki – Barlinek Europejska Stolica Nordic Walking.

- Teresa Zielińska za uzyskanie II m. w Pucharze Polski PFNW- 2011 i tytułu V-ce Mistrza Polski na Mistrzostwach Polski NW w Polanicy oraz wspieranie promocji turystycznej marki – Barlinek Europejska Stolica Nordic Walking.

Na zakończenie spotkania zebranych gości zaproszono na symboliczną lampkę szampana oraz poczęstunek przygotowany przez Europejskie Centrum Spotkań. W części artystycznej zagrał zespół Classic Band pod kierownictwem Zbigniewa Bociana.

monikary

Dodatkowe informacje