Ferie zimowe z Europejskim Centrum Spotkań

IMG 5502 W tym roku ferie zimowe w województwie zachodniopomorskim rozpoczęliśmy w połowie stycznia. Przez ten cały czas dzieci z Barlinka gościło Europejskie Centrum Spotkań, gdzie dzieci wspólnie z pracownikami Barlineckiego Ośrodka Kultury mogły w wyjątkowy sposób spędzić swój czas.

Oprócz czytania, rysowania, lepienia z gliny, zabaw w taniec i teatr dzieci brały udział w specjalnie zorganizowanych spotkaniach i wycieczkach. W pierwszym, mijającym już tygodniu ferii, dzieci wspólnie rysowały, bawiły się w teatr, tańczyły, pisały bajki, oglądały filmy w kinie i lepiły ludziki z gliny. Bardzo dużą atrakcją dla uczestników ferii były dwie wycieczki. Pierwsza do muzeum w Dziedzicach a druga do lasu. W drugim tygodniu ferii już w poniedziałek dzieci spotkały się z Inspektorami ds. Ochrony Zwierząt OTOZ „Animals” oraz Krzysztofem Kycem z Komisariatu Policji w Barlinku. Właśnie od tych osób, uczestnicy ferii mogli się dowiedzieć w jaki sposób traktujemy zwierzęta, jak zachować się wobec agresywnego psa, co zrobić jak widzimy ranne zwierze i kogo powiadomić w razie zagrożenia dla życia własnego i zwierzęcia. Jeszcze tego samego dnia dzieci odwiedził Sławomir Król z Komisariatu Policji w Barlinku, który odpowiadał o pracy policjanta, pokazał jakim sprzętem dysponuje policja i jak od środka wygląda radiowóz.

Wielką frajdę dzieciom sprawiło Nadleśnictwo Barlinek. Leśnicy zaprosili wszystkich do Izby Przyrodniczej, gdzie oprócz pogadanki i zwiedzania znalazł się czas na ognisko z kiełbaskami. Ostatni dzień ferii to oczywiście tradycyjny bal przebierańców. Odbyły się konkursy na najlepszy strój, mini playback show i wspólna dyskoteka. Tego dnia wręczono również nagrody w konkursie plastycznym „Bezpieczne Ferie” zorganizowanym przez Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Myśliborzu i pracownię ceramiczno – plastyczną w Barlinku. Podczas dwóch tygodni ferii Europejskie Centrum Spotkań gościło ponad 100 dzieci dziennie. Żadne z nich nie zostało odesłane do domu a dodatkowo codziennie pracownicy BOK przygotowywali dla wszystkich smaczny poczęstunek.

Za tegoroczne ferie w ECS należy w szczególny sposób podziękować: Waldemarowi Boratynowi za codzienną dostawę świeżego pieczywa i smaczne pączki, Stowarzyszeniu Przyjaciół Dziedzic za miłe przyjęcie w byłej szkole podstawowej w Dziedzicach, Grzegorzowi Przybylskiemu za wycieczkę do lasu, Nadleśnictwu Barlinek za zaproszenie do stacji dydaktycznej i miłe przyjęcie, Inspektorom ds. Ochrony Zwierząt OTOZ Animals Barlinek i Krzysztofowi Kycowi za ciekawą prelekcję i przybliżenie problemu złego traktowania zwierząt, Sławomirowi Królowi za wprowadzenie dzieci w tajniki pracy w policji, Joli Karasińskiej za wspólne pisanie i czytanie bajek, Elżbiety Konowalskiej za pomoc podczas balu przebierańców a przede wszystkim należy podziękować dzieciom, za to że chciały ten czas spędzić z Europejskim Centrum Spotkań.

monikary

Dodatkowe informacje