Wyzwolenie Dziedzic i Barlinka

wyzwolenie 129 stycznia w Dziedzicach obchodzono 67 rocznicę wyzwolenia Barlinka i Dziedzic. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia wiązanek kwiatów przy Pomniku Woldenberczyków na miejscowym cmentarzu. Stamtąd wszyscy udali się do kościoła na mszę świętą, po której zaproszono do byłej szkoły podstawowej na dalszą część uroczystości.Tam mieliśmy okazję zobaczyć widowisko poetycko – muzyczne przygotowane przez młodzież klasy III a z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Barlinku pod opieką Anny Mariańskiej i Renaty Suflety oraz wysłuchać koncertu w wykonaniu chóru Retro.

Niespodziankę dla organizatorów przygotował Burmistrz Zygmunt Siarkiewicz, który na ręce prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Dziedzic Grażyny Leszkiewicz wręczył oryginalny w pełni wyposażony, przedwojenny tornister. Po części oficjalnej zaproszono wszystkich do zwiedzania muzeum oraz obejrzenia prezentacji multimedialnej przygotowanej przez Muzeum Regionalne w Barlinku. W uroczystości wzięli udział m.in. władze miasta i sołectwa, harcerze z Barlinka i Strzelec Krajeńskich, delegacja ze szkoły Podstawowej w Dobiegniewie, rodziny poległych Woldenberczyków, kombatanci, oraz mieszkańcy Barlinka, na których czekał specjalnie wynajęty autokar. Za przejazd do Dziedzic i z powrotem nie były pobierane żadne opłaty.

Uroczystość obchodów 67 rocznicy wyzwolenia Barlinka i Dziedzic przygotowali: Muzeum Regionalne w Barlinku i Dziedzicach oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Dziedzic.

monikary

Dodatkowe informacje