Ankiety XXI Finału WOŚP rozdane!!!

wosp kom small7 grudnia w Barlineckim Ośrodku Kultury spotkali się wolontariusze XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego dnia, szef sztabu Piotr Stanisławski, rozdawał ankiety wszystkim, którzy tego dnia przyszli do siedziby sztabu. Oczywiście jak zawsze dla wszystkich nie starczyło. Przypominamy, że 13 stycznia 2013 r. będziemy zbierać pieniądze dla ratowania życia dzieci i godną opiekę medyczną seniorów.

Osoby, które 7 wypełniły ankiety w biurze sztabu jako wolontariusze, prosimy o śledzenie wiadomości podawanych przez sztab na naszych portalach internetowych oraz na stornie www.bok.barlinek.pl , już niedługo ukaże się informacja o wydawaniu puszek oraz idetyfiaktorów. Czekajcie na kolejne komunikaty. Sie Ma!!!wolontariusze foto 2 2012


Oddaj krew!!!

W ramach nadchodzącego XXI Finału WOŚP po raz trzeci możemy oddawać krew. Podczas tegorocznego Przystanku Woodstockowego zebrano jej 756 litrów. Gorąco zachęcam mieszkańców naszej gminy do wzięcia udziału w barlineckiej akcji pt. - Zostań honorowym dawcą krwi. Tematem 21 finału jest ratowanie życia dzieci i godna opieka medyczna seniorów.

Jak się przygotować?
Dawcą może być zdrowa osoba w wieku 18-65 lat, legitymująca się dokumentem ze zdjęciem i numerem PESEL stwierdzającym tożsamość wraz z adresem zamieszkania. Dokument taki trzeba będzie okazać przed rozpoczęciem oddawania krwi.

Kandydat na dawcę krwi powinien:
- W ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów (woda mineralna, soki).
- Być wyspanym.
- Spożyć lekki posiłek (np. pieczywo, chuda wędlina, ser biały, dżem).
- Wykluczyć z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego: mleko, masło, kiełbasę, pasztet, śmietanę, rosół, tłuste mięso oraz jajka orzeszki ziemne i ciasta kremowe.
- Ograniczyć palenie papierosów.
- Nie zgłaszać się do oddania krwi jeśli jest przeziębiony (katar) lub przyjmuje leki.
- Nie przychodzić do oddania krwi po spożyciu alkoholu.

Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Krew pobiera się zawsze sprzętem jednorazowego użytku! Bardzo liczymy na to, że mieszkańcy Barlinka chętnie odpowiedzą na nasz apel – krew to cenny dar, który może przekazać innym każdy z nas!

Barlinecki punkt krwiodawstwa mieści się na  ul. Szpitalna 11 otwarty jest od poniedziałku do piątku w godz. 8-10. tel. 95 746 30 33. Przy rejestracji proszę dodać hasło WOŚP. Akcja trwa do końca stycznia.                

                    
Szef Sztabu WOŚP
Piotr Stanisławski

Dodatkowe informacje