Święto Barlineckiej Niezapominajki

P1100543smallW tym roku nie zapomnieliśmy o święcie, które wpisała do kalendarza imprez Romana Kaszczyc. Chodzi o „Święto Barlineckiej Niezapominajki” , które tradycyjnie odbyło się 15 maja. Już od samego rana przy pięknie udekorowanej „Gęsiarce” na Rynku Miejskim, ustawiliśmy niebieski rower, przy którym każdy mógł sobie zrobić zdjęcie. Główne obchody święta odbyły się w dwóch miejscach – na Szlaku Przygody oraz na Plaży Miejskiej. Na wspomniany szlaku, odbył się happening, podczas którego mogliśmy oglądać książki autorstwa „Barlineckiej Romy”, teatr kamishibai, etiudy w wykonaniu teatru Anatola Wierzchowskiego z Dębna, młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Barlinku, Krzysztofa Komorowskiego oraz Teatru Poezji „Wiatrak”. Przy pomoście, zaprezentowano także mało znane grafiki i sentencje autorstwa Romany Kaszczyc. Druga część święta, ta na Plaży Miejskiej, nosiła tytuł „Barlineccy artyści i goście – dla Romy”. W tym koncercie wystąpili - Oleksandra Liashok, Krzysztof Komorowski, Fabryka Tańca Barlinek, Anatol Wierzchowski i jego teatr, Anna Vedmidska, grupa artystyczna BUTW, Sonata i Nova Band. Nie zabrakło „Niezapominajkowego pokazu mody” oraz prezentacji barlineckiej ceramiki. Wręczono też nagrody w konkursie plastycznym, ogłoszonym przez Muzeum Regionalne i Centrum Informacji Turystycznej. Organizatorem „Święta Barlineckiej Niezapominajki” był Barlinecki Ośrodek Kultury, Gmina Barlinek oraz Feeling Dance Group. Zadanie zostało dofinansowane z budżetu Gminy Barlinek.

P1100946

Zdjęcie przedstawia zespół muzyczny składający się z siedmiu kobiet i dwóch mężczyzn. Osoby te stoją przy pulpitach z nutami i trzymają w rękach mikrofony. W tle drzewa i zabytkowa zabudowa Plaży Miejskiej.

P1100543

Zdjęcie przedstawia kobietę przebrana za postać z legend Romany Kaszczyc. Kobieta w chuście na głowie i kolorowym stroju siedzi na ławce, w dłoni trzyma gałązkę. Obok niej na ławce stoi koszyk z ziołami. W tle tłum ludzi.

P1100685

Zdjęcie przedstawia dziewczynkę stojącą na czerwonym dywanie. Dziewczyna ubrana jest w barwy biało - niebieskie, w dłoni trzyma mikrofon. W tle drzewa i drewniany płotek.

P1100774

Zdjęcie przedstawia czwórkę dzieci przechadzających się po czerwonym dywanie. Są ubrane w barwy biało - niebieskie. W tle tłum ludzi i zabytkowa zabudowa Plaży Miejskiej.

P1100829

Zdjęcie przedstawia tancerki  ustawione w pozach tanecznych. Tancerski stoją na piasku. W tle zabytkowa zabudowa Plaży Miejskiej oraz widzowie.

P1100894

Zdjęcie przedstawia mężczyznę w słomianym kapeluszu, siedzącego przy stole. Na stole leżą papierowe kwiaty, bibuła, nożyczki, nici. Mężczyzna plecie w rękach kwiat z bibuły.

 BOK GMINA FEELING

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodatkowe informacje