Światowy Dzień Pluszowego Misia

mis 2020Święto najwspanialszej zabawki na świecie obchodzone jest 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Obchodzimy je od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny.
Z powstaniem pluszowego misia wiąże się cała legenda sięgająca 1902 roku. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych - Teodora Roosvelta. W 1902 roku wybrał się on z przyjaciółmi na polowanie. W trakcie wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent stanął w obronie zwierzaka. Całą historię zilustrowano komiksem w dzienniku "Washington Post". Historia zainspirowała Morrisa Mitchoma, producenta zabawek i właściciela sklepu z zabawkami w Nowym Yorku. Stworzył on nową zabawkę dla dzieci - Pluszowego Misia. Autor nazwał go Teddy's Bear, nawiązując do imienia prezydenta USA. - Żródło: witkowo.naszemiasto.pl

Z tej okazji, co roku odwiedzaliśmy dzieci w przedszkolach. W tym roku, z powodu pandemii Covid-19 przenieśliśmy święto do sieci.
Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania historii przyjaźni Zdzisia i Misia

https://www.youtube.com/watch?v=_KX3x7zX9QI

Dodatkowe informacje