XXVIII FINAŁ WOŚP za nami

wosp 2019 rel smallPo raz 14 na całym świecie odbył się bieg „Policz się z cukrzycą”, który odbywa się w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Barlinku, bieg odbył się po raz trzeci. Trasa była identyczna jak w latach ubiegłych ale dodatkowo, zawodnicy mieli piękna słoneczną pogodę. Start odbył się ze stadionu miejskiego im. Bronisława Bagińskiego przy ul. Sportowej i na nim zakończył.

W zawodach wzięła udział rekordowa grupa biegaczy bo aż 97!Wpisowe, który zawodnicy wrzucali do puszki zasiliło konto sztabu. W tym roku była to suma 2465,68zł.Na mecie każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal a zwycięscy wśród kobiet i mężczyzn, otrzymali okolicznościowy puchar. Wśród panów na mecie jako pierwszy pojawił się Jakub Borek a wśród pań, Anna Błaż. Organizatorami imprezy była drużyna „Biegam Bo Lubię” oraz barlinecki Sztab WOŚP. Imprezę komentował niezastąpiony Jarosław Bednarek. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i zapraszamy za rok.


Nazajutrz, 12. stycznia o godz. 17:00 w sali widowiskowej BOK, odbył się 28 finał WOŚP. W programie artystycznym wystąpili Antoni Płaczek, Pesos Sax Fighter – Gorzów, Dirty Deeds – Szczecin. Między koncertami odbyły się oczekiwane licytacje, które jak co roku poprowadził szef sztabu Piotr Stanisławski. Najdroższą rzeczą jaką sprzedano był voucher na instalacje solarów ufundowany przez firmę Eko Anwa Andrzeja Długosza, który został wylicytowany za sumę 1000zł !!!.Ostateczna kwota jaką udało się zebrać w gminie Barlinek wynosi 71804,69 zł! To absolutny rekord!!! Dziękujemy wszystkim Sponsorom za wsparcie, mieszkańcom naszej gminy za dobre serca oraz wspaniałym wolontariuszom, którzy od wczesnych godzin rannych zbierali datki do puszek. Ostateczna suma zbiórki WOŚP podczas XXVIII finału zostanie podana przez fundację 08.03.2020 r.
Organizatorami tegorocznego koncertu finałowego byli Barlinecki Ośrodek Kultury, Sztab XXVIII Finału WOŚP, SP NR 1,BBL Barlinek – trener Piotr Dzięcioł.

Dodatkowe informacje