Z WIZYTĄ W GOŚCINNYM COURRIÈRES...

ftb francja smallOd 21 lat Barlinek utrzymuje partnerskie kontakty z francuskim miastem Courrierés. W dniach 1-7.07.2019 26 osobowa grupa młodzieży Fabryki Tańca Barlinek wraz z kierownikiem zespołu K.Stanisławską oraz opiekunami po raz kolejny odwiedziła Francję.


Zespołowi towarzyszyli przedstawiciele Ratusza w osobach: sekretarz Ewa Hinc-Dziedziela, skarbnik Edyta Włodkowska, Magdalena Walaszczyk i Grzegorz Zieliński.
Po przybyciu zostaliśmy serdecznie powitani przez przyjaciół z merostwa oraz Elę i Jana.
Zaraz po zakwaterowaniu odbyła się próba i wymiana serdeczności tancerzy francuskich i polskich (dzieci są w stałym kontakcie dzięki mediom społecznościowym) oraz wspólne układanie prologu, który miał rozpoczynać Galę Taneczną grup uświetniającą uroczyste zakończenie roku szkolnego. Wieczorem grupy bawiły się na wspólnej dyskotece. Kolejny słoneczny dzień to całodniowa wycieczka do Paryża, rozpoczęta tradycyjnie rejsem po Sekwanie. Z łodzi Bateaux Mouches można było podziwiać: Wieżę Eiffla, Luwr, Musée D' Orsay, Pałac Burbonów, Katedrę Notre-Dame oraz wiele innych osobliwości stolicy Francji. Kolejny punkt to Trocadero i... kąpiel w fontannach przy pałacu. Następnie wzgórze Monmarte, Bazylika Sacre Coeur.
4. lipca to wspólna gala taneczna zespołów i wieczór na fermie pedagogicznej zorganizowany przez rodziców z Francji.
Kolejny dzień to wyjazd nad Morze Północne do miejscowości Stella-Plage. Fantastyczna pogoda sprzyjała kąpielom morskim I słonecznym, podziwianiu przypływu i odpływu morza oraz zbieraniu muszelek.


Ostatni dzień pobytu to zaproszenie do merostwa na pożegnanie, tam już tradycyjnie młodzież została obdarowana upominkami (tym razem były to kosmetyki). Na prośbę burmistrza Pana Dariusza Zielińskiego Pani Katarzyna Stanisławska przekazała pozdrowienia dla mieszkańców Courrierés.
Końcowy punkt programu to zwiedzanie Lille i zakupy w centrum EuraLille.
W czasie pobytu we Francji nie mogło zabraknąć: nocnych dyskusji, deficytu snu, akrobacji na plaży i trawnikach oraz notorycznego odsypiania nieprzespanych nocy w autokarze.


Serdeczne podziękowania za cudowną gościnę władzom Courrierés, z merem Christophem Pilchem, wszystkim zaangażowanym w to spotkanie: Veronique Dupuch, Sabrinie D' Andréa oraz nieocenionym Elżbiecie i Janowi Coget.
Podziękowania również dla rodziców: K.Guci, A. Miśko, A.Lis, P. Stanisławskiego, wspaniałych kierowców Piotra i Łukasza, Katarzyny Stanisławskiej oraz burmistrza Dariusza Zielińskiego za finansowe wsparcie wyjazdu.
To fantastyczny i niezapomniany początek wakacji.
FTB

Dodatkowe informacje