Wystawa Wojciecha Korkucia

korciuk wystawa small

07 listopada w Muzeum Regionalnym, odbył się wernisaż „Niepodległość to stan umysłu”, to autorstwa Wojciecha Korkucia. Prezentowana wystawa to zbiór plakatów, nawiązujących nie tylko do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości ale także do najważniejszych wydarzeń w naszym kraju.

Wystawę można oglądać do końca listopada. W części artystycznej wernisażu wystąpił Henryk Ostrowski z Nadleśnictwa Barlinek, grając i śpiewając największe przeboje światowej muzyki.

Wojciech Korkuć – absolwent warszawskiego Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się tworzeniem plakatów i projektów graficznych. Związany jest z organizacją „Ruch Higieny Moralnej”, dla której tworzy plakaty. Jego twórczość doceniona została m.in. w międzynarodowym konkursie Epica czy też magazynie „Print”. Jest zdobywcą wielu nagród w tym Nagrody Specjalnej Jury Taiwan International Poster Design Award 2006. Swoje prace prezentował na licznych wystawach w Polsce i za granicą. Jego plakaty wzbudzają wiele kontrowersji wśród oglądających, szczególnie wśród podmiotów poddanych krytyce. Wojciech Korkuć mieszka i tworzy w Warszawie.

 

Dodatkowe informacje