W Barlinku zakończył się festiwal O!Pla

opla rel smallW kwietniu w Kinie Panorama odbyły się projekcje filmowe w ramach V Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji. Festiwal odbywa się w całej Polsce i w tym roku do konkursu dołączyło nasze miasto. W Barlinku Festiwal miał dwie twarze, czyli dwie kategorie – Studyjną i Teraz dzieci mają głos! W kategorii studyjnej wzięło udział dziewiętnastu mieszkańców Balinka.

Ogromnym powodzeniem cieszyła się za to kategoria dla dzieci! Każdy blok dla najmłodszych trwał niecałą godzinę i podzielony był na kategorie wczesnoszkolną i przedszkolną. W sumie w projekcjach uczestniczyło ponad 800 dzieci ze szkół – Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 4, Montessori School, Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci „Bratek” oraz z przedszkoli – Przedszkole Miejskie nr 2 „Pod Topolą”, Przedszkole Miejskie nr 1 im. Janiny Porazińskiej oraz Przedszkole „W wiśniowym sadzie”.

Wstęp na wszystkie animacje był bezpłatny a jedynym warunkiem uczestnictwa było wzięcie ze sobą….długopisu. A po co długopis? Bo to właśnie widzowie, po obejrzeniu bloku filmów, decydowali do kogo powędrują statuetki Złotych, Srebrnych i Brązowych Tobołków Koziołka Matołka. Przed wystartowaniem projekcji obsługa kina Panorama rozdawała widzom specjalne kupony, na których można było oddawać swoje głosy.

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL POLSKIEJ ANIMACJI “O!PLA”, realizowany od 2013 r. jest oddolną/niezależną inicjatywą będącą przede wszystkim próbą odzyskania kontaktu i (od)budowania relacji pomiędzy polskim widzem, a polską animacją autorską, a także – za sprawą projektów towarzyszących (O!PLA ACROSS THE BORDERS i INWOKACJA O!PLA) – promocją, w kraju i za granicą, jednej z najważniejszych dziedzin polskiej sztuki. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 20 miastach i Pacanowie.


Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji filmowej z barlineckiego etapu V Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji.

FILM


Dodatkowe informacje