Początek Grand Prix Województwa Zachodniopomorskiego 2017 w NW.

grand prix 2017 smallW sobotę 06.05.2017  wystartowaliśmy w Kobylance, było ciepło, trasa była długa, a zawodnicy dopisali. Co ważne, oprócz maszerowania, wspierano też lokalnych pogorzelców, gdyż 5 zł z każdej opłaty startowej zostało przekazane na odbudowę ich zrujnowanego dobytku.
W Kobylance uczestnicy spotkali się pod amfiteatrem położonym właściwie na jeziorze Miedwie, który zapewnił doskonałe zaplecze na biuro zawodów, szatnie i depozyt. Prognozy pogody nie były pomyślne, jednak w samej Kobylance od rana świeciło słońce, które później zaszło chmurami. Deszcz dopiero pojawił się około godziny po dekoracji, gdy wszyscy już spokojnie wracali do domów.
Trasa w tym wypadku w 95% prowadziła po twardej asfaltowej lub brukowej nawierzchni, a pętla była nieco dłuższa niż zapowiadano i ostatecznie objęła 6600 metrów, przez co zawodnicy dystansu profesjonalnego mieli do pokonania aż 13200 metrów. Niemniej jednak wszyscy dali radę i pozytywnie przyjęli to wyzwanie.
Po wysiłku czekała na wszystkich upragniona woda, posiłek regeneracyjny i dekoracja najlepszych uczestników na scenie amfiteatru.

Było bardzo widowiskowo, nagrody wręczał wójt gminy Kobylanka – Mirosław Przysiwek  i dyrektor GOK-u – Bartosz Sobierajski. Nasi zawodnicy spisali się znakomicie dominując w niektórych kategoriach bezapelacyjnie.
Na dystansie dłuższym jako pierwsza z kobiet, a piąta z pośród wszystkich zawodników startujących na tym dystansie linię mety

przekroczyła p. Teresa Oleszczuk, która była oczywiście też pierwsza w swojej kategorii wiekowej.
Dystans krótszy, to domena naszej młodzieży.
Kategoria K 10-12
1miejsce – Paulina Baranowska
2 miejsce –Martyna Baranowska
4 miejsce – Adrianna Bunda
Kategoria K 13-15
1 miejsce – Aleksandra Stanisławska
2 miejsce – Kinga Granowska
3 miejsce – Nikola Staszewska
5 miejsce – Wiktoria Maciejewska
6 miejsce – Kanka Nikola
Kategoria M 10-12
1 miejsce – Kuba Łazęcki
Kategoria M 13-15
2 miejsce – Konrad Więczkowski
3 miejsce – Wojciech Paradisz
4 miejsce – Dawid Kuk
6 miejsce – Picz Damian
7 miejsce – Janicki Dominik
Niemniej dzielnie spisali się dorośli wspierający start młodzików. Wszyscy uplasowali się w pierwszych dziesiątkach w swoich kategoriach wiekowych.

Wyniki 1 (pdf)
Wyniki 2 (pdf)

Relacja

Piotr Rosenkiewicz
Foto
Piotr Stanisławski

Zadanie pt. Treningi NW „Grand Prix Zachodniopomorskie i Korona Wielkopolski”, dofinansowanego ze środków Gminy Barlinek.
logo gmina


Dodatkowe informacje