Kopciuszek – 5 lat GT Remedium

kopciuszek small

W dniu 24 marca Barlinecki Ośrodek Kultury świętował Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji Grupa Teatralna Remedium wystawiła premierowy spektakl pt. „Kopciuszek”. 

Zła Macocha ( Monika Zajączkowska) razem ze swą równie niedobrą córką Freliną ( Aleksandra Olchowa), zgotowały smutny los Kopciuszkowi ( Oliwia Jóźwiak). Na szczęście dzięki pomocy Gołąbków( grupa dzieci Misie Uszatki z przedszkola „Pod Topolą”) oraz Dobrej Wróżki (Zosia Żarska) Kopciuszek pojechał na bal do pałacu, gdzie spotkał swojego Księcia ( Rafał Kamiński).  O północy Kapciuszek, uciekając do domu, w pośpiechu, gubi swój pantofelek. Zakochany Książę nakazuje swojemu Paziowi (Basia Borysewicz) odnaleźć piękną dziewczynę. Po wielu poszukiwaniach wszystko dobrze się kończy. Kopciuszek, który tak naprawdę ma na imię Emilka, zostaje sprowadzony do pałacu. Lata niedoli dla Emilki właśnie się kończą, natomiast Macocha z Freliną zostają przykładowo ukarane.
W związku z dużym zainteresowaniem spektaklem tego dnia odbyły się dwa przedstawienia, o godzinie  9:30 i o 10:50, które obejrzały dzieci z barlineckich przedszkoli oraz SP nr 4.

Składamy podziękowania za współpracę przy realizacji spektaklu  dla opiekunek dzieci z przedszkola „Pod Topolą” Pań: Agnieszki Skierskiej i Mileny Dziekońskiej.

Scenariusz i reżyseria – Monika Zajączkowska
Montaż muzyczny – Piotr Stanisławski
Nagłośnienie – Mateusz Zych
Światła – Eugeniusz Skoczylas
Sufler – Anna Adamiok
Pomoc w garderobie – Ala Stadnik.

Dodatkowe informacje