Turniej Szachowy z okazji Wyzwolenia Barlinka

turniej szachowy smallW dniu 28 .01. 2017r w Europejskim Centrum Spotkań odbył się  turniej szachowy z okazji Wyzwolenia Barlinka. W turnieju zagrało 17 zawodników. Nie dojechali zawodnicy z Myśliborza i Przelewic.  Zawody rozgrywano na dystansie 9 rund po 15 minut dla każdego zawodnika. Z uwagi na mała ilość zawodników rozegrano jeden turniej dla dwóch grup tj. seniorów i juniorów.

Natomiast punktacja była liczona w dwóch grupach .Kojarzenie systemem szwajcarskim. Sędzią zawodów był Krzysztof Wolski-posiadający licencję sędziego. Podczas zawodów szachowych zawodnicy mieli zapewnione napoje chłodzące, kawa, herbata oraz owoce i słodycze, które zostały zakupione przez Klub szachowy LASKER Barlinek. Zawodą szachowym towarzyszyły emocje jak i pewne rozczarowania z przegranych partii.  Po rozegraniu 9 rundy poznaliśmy zwycięzców turnieju szachowego w poszczególnych kategoriach.

W grupie seniorów:
I miejsce zajął Krzysztof Wolski  zdobywając 7,5 pkt. II miejsce zajął Joachim Weisik ,  który  wywalczył 7 pkt. III miejsce zajął Jerzy Klimaszewski zdobywając 6 pkt.
W kategorii juniorów zwyciężył:
I miejsce zajął Grzegorz Berliński - LASKER Barlinek  zdobył 7,5pkt
II miejsce zajął Szymon Kostrakiewiczk - LASKER Barlinek,
III miejsce zajął Maksymilian Wójtowicz – LASKER Barlinek
IV miejsce zajął Jeremiasz Skowron – LASKER Barlinek najmłodszy zawodnik turnieju. Bardzo dobra postawa. Grał z dorosłymi zawodnikami jak równy z równym .Jeremiasz ma dopiero 5 lat.

Zawody szachowe rozgrywano w miłej i spokojnej atmosferze. Zawodnicy otrzymali dyplomy i puchary. Na zakończenie zawodów podsumowano całoroczny turniej szachowy pt,, Klubowe Mistrzostwa Barlinka im Emanuela LASKERA – Barlinek 2016”. Rozegrano ogółem 39 turniejów  ( każdy wtorek przez cały rok –wyłączając święta oraz  przerwę wakacyjną ).


W turnieju tym zwyciężył w kategorii seniorów :
I miejsce zajął  Krzysztof Wolski
II miejsce zajął Adam Górecki
III miejsce zajął Joachim Weisigk
W kategorii juniorów zwyciężył najlepszy junior Barlinka
I miejsce zajął Grzegorz Berliński
II miejsce zajął Szymon Kostrakiewicz
III miejsce zajął Maksymilian Wójtowicz lat 8. Bardzo dobra postawa młodego zawodnika z LASKERA.
 

Wszyscy wymienieni zawodnicy otrzymali puchary ufundowane przez Barlinecki Ośrodek Kultury. Ponadto wyróżniono statuetką Jeremiasza Skowron  lat 5 najmłodszego zawodnika LASKERA Barlinek za osiągnięcia  na szachownicach w roku 2016. Jeremiasz bardzo dużo pracuje razem z tatą Michałem. W klubie jest aktywny chce grać z każdym zawodnikiem nie patrząc na wiek.
   
Wszystkich sympatyków szachów zapraszamy do Klubu Szachowego LASKER Barlinek – Barlinek ul. Leśna nr 1 – Europejskie Centrum Spotkań w Barlinku  w każdy wtorek i piątek od 16.00 do 17.00 dzieci i młodzież. W godzinach 17.00-20.00 dorosli. Telefon Kontaktowy 662635134
                                                                                                      
Opracował:
Krzysztof Wolski

 

Dodatkowe informacje