Wieczór autorski Iwony Małgorzaty Żytkowiak

labedzie pioro small

15 listopada w kawiarni artystycznej Barlineckiego Ośrodka Kultury, odbyło się spotkanie autorskie z pisarką, poetką i mieszkanką Barlinka – Iwoną Małgorzatą Żytkowiak. Pani Małgosia przyjęła zaproszenie i uświetniła ceremonię wręczenia nagród laureatom kolejnej edycji konkursu literackiego "O Łabędzie Pióro".

Spotkanie podzielone było na dwie części. Pierwsza to wręczenie nagród zwycięzcom a druga to rozmowa z gościem, którą prowadziła Agnieszka Kopaczyńska - Moskaluk z Radia PLUS Gorzów. Licznie przybyli czytelnicy i wielbiciele twórczości p. Małgosi, mogli dowiedzieć się co skłoniło ją do pisania i jak powstawały jej kolejne książki. Jak bardzo ważne są metafory w opowiadaniach oraz, że "w życiu wszystko jest możliwe". W trakcie rozmowy poruszono też temat relacji polsko-niemieckich oraz "przygodę" autorki z poezją. Dowiedzieliśmy się również jak będzie miała na imię bohaterka kolejnej powieści. Będzieto Eliza...... Czekamy więc z niecierpliwością. Spotkanie było połączone z promocją najnowszej książki pt. „Świat Ruty”, którą można było kupić po spotkaniu oraz zdobyć autograf, po który ustawiła się kolejka chętnych.
Na zakończenie wieczoru, autorka wpisała się do księgi gości Barlineckiego Ośrodka Kultury a od Dyrektor Brygidy Liśkiewicz, otrzymała ceramicznego anioła, wykonanego w Pracowni Ceramiki Unikatowej.

Wyniki konkursu "O Łabędzie Pióro" 2016:
Do konkursu zgłosiło się 22 uczestników a jury w składzie: Marzena Wencierska, Stanisław Smoła i Monika Zajączkowska oceniło 14 wierszy oraz 12 fragmentów prozy.

Lista laureatów konkursu:

W kategorii proza:
Kategoria wiekowa 7 – 13 lat:
I miejsce – Wiktoria Maślach SP nr 3 Stargard
Wyróżnienie – Natalia Pietrzak SP nr 3 Stargard  
Kategoria wiekowa 14-18 lat:
I miejsce – Oliwia Jóźwiak PG nr 1 Barlinek
Kategoria wiekowa 18 lat i powyżej:
I miejsce – Janusz Włodarczyk Myślibórz
Wyróżnienie – Tomasz Jan Polakiewicz Kinice

W kategorii poezja:
Kategoria wiekowa 7-13 lat:
Wyróżnienie – Alicja Jakowczuk SP nr 1 Drezdenko
Kategoria wiekowa 14-18 lat:
Wyróżnienie – Weronika Aleksandra Krupa PG nr 1 Barlinek
Kategoria wiekowa 18 lat i powyżej:
I miejsce – Ewa Poprawiak Poznań
II miejsce – Damian Skrzypek Płonno
Wyróżnienie – Jolanta Karasińska Barlinek

Nagrody w konkursie wręczała Iwona Małgorzata Żytkowiak, Dyrektor BOK Brygida Liśkiewicz oraz Monika Zajączkowska. Organizatorem spotkania była BOK – Biblioteka Publiczna w Barlinku a poprowadził je Stanisław Smoła.

Dodatkowe informacje