Podziel się życiem

wosp 2017 kropelka

W ramach nadchodzącego XXV jubileuszowego Finału WOŚP, który odbędzie się 15.01.2017 r. po raz siódmy możemy oddawać krew. Gorąco zachęcam mieszkańców naszej gminy do wzięcia udziału w barlineckiej akcji "Zostań honorowym dawcą krwi". Jak się przygotować?
Dawcą może być zdrowa osoba w wieku 18-65 lat, legitymująca się dokumentem ze zdjęciem i numerem PESEL stwierdzającym tożsamość wraz z adresem zamieszkania.

Dokument taki trzeba będzie okazać przed rozpoczęciem oddawania krwi.
Kandydat na dawcę krwi powinien:
- W ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 litrów płynów (woda mineralna, soki)
- Być wyspanym
- Spożyć lekki posiłek (np. pieczywo, chuda wędlina, ser biały, dżem)
- Wykluczyć z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego: mleko, masło, kiełbasę, pasztet, śmietanę, rosół, tłuste mięso oraz jajka orzeszki ziemne i ciasta kremowe
- Ograniczyć palenie papierosów
- Nie zgłaszać się do oddania krwi jeśli jest przeziębiony (katar) lub przyjmuje leki
- Nie przychodzić do oddania krwi po spożyciu alkoholu
 Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Krew pobiera się zawsze sprzętem jednorazowego użytku! Bardzo liczymy na to, że mieszkańcy Barlinka chętnie odpowiedzą na nasz apel – krew to cenny dar, który może przekazać innym każdy z nas!  
 
Barlinecki punkt krwiodawstwa mieści się przy ul. Szpitalnej 8. Czynny jest w poniedziałek, środę, czwartek i piątek rejestracja od godz.7:30 do godz. 10:00  tel. 95 746 30 33. Przy rejestracji proszę dodać hasło WOŚP. Akcja trwa do końca stycznia.
Piotr Stanisławski

 

wosp 2017 1

 

 

Dodatkowe informacje