Ulica Trolli – zapraszamy na spektakl

trollgatan smallTeatr Współczesny w Szczecinie, zaprasza na spektakl „Trollgatan. Ulica Trolli”. 14 września godz. 18.00 sala widowiskowa BOK.  Bilety w cenie 8 zł do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej bądź na godzinę przed spektaklem w kasie Kina Panorama.

TROLLGATAN. ULICA TROLLI - reżyseria: Tomasz Kaczorowski, dramaturgia: Mariusz Babicki, scenografia, kostiumy: Agnieszka Wielewska, muzyka: Barbara Lewandowska, obsada: Grażyna Madej, Iwona Kowalska, Magdalena Wrani-Stachowska, Paweł Adamski, Michał Lewandowski, Przemysław Walich. Andżela marzy o wyjeździe do Szwecji i nawiązuje znajomość z Larsem, poznanym na czacie Szwedem. Nie wie, że w krainie Ikei może czekać na nią niebezpieczeństwo. Miętus, facet z Grodziska,  już tam jest, ale czy naprawdę o tym marzył? Tymczasem Sven, dziennikarz, pisze nowy teatralny tekst dotyczącyneonazistów. Przedstawienie dotyczy kryzysu  tożsamości Europy, histerii medialnej wobec tak zwanego kryzysu migracyjnego oraz miejsca Polaków we wspólnocie Europy.

foto 1

Spektakl odbędzie się w ramach programu „Teatr Polska”. Program ten powstał, by ułatwiać dostęp do oferty teatralnej przez wspieranie aktywności teatrów poza ich siedzibami i umożliwić prezentacje spektakli w miejscowościach mających utrudniony dostęp do kultury. Dzięki dofinansowaniu w ramach programu teatry instytucjonalne oraz organizacje pozarządowe mają możliwość zorganizowania pokazów spektakli w miastach, w których nie ma teatrów instytucjonalnych. Inspiracją dla powstania programu były objazdy teatralne organizowane w okresie międzywojennym przez Redutę Juliusza Osterwy i Mieczysława Limanowskiego, które przybliżały mieszkańcom małych miasteczek najważniejsze osiągnięcia polskiego teatru tamtego okresu. Program TEATR POLSKA organizowany jest po raz ósmy. Do tegorocznego programu zgłosiło się 101 spektakli, spośród których Komisja Artystyczna zakwalifikowała do drugiego etapu 18 przedstawień,  a Komitet Organizacyjny przyznał dotacje wszystkim z 18 wybranych teatrów.

foto 2

Po spektaklu odbędą się warsztaty „ Media – przejrzyste czy nieprzejrzyste?”, skierowane do młodzieży w wieku od 13 do 19 lat. Zajęcia poprowadzą Tomasz Kaczorowski (reżyser, autor) oraz Mariusz Babicki (dramaturg). Jaki wpływ wywierają media na kształtowanie i odbiór rzeczywistości, jak działa internetowy hejt,  w jaki sposób trafiają do nas informacje i jak radzić sobie z nowymi zjawiskami globalnymi dotykającymi nas głównie poprzez media – to jedne z wielu pytań, które zadadzą sobie uczestnicy godzinnych warsztatów prowadzonych przez Tomasza Kaczorowskiego (autora i reżysera przedstawienia) oraz Mariusza Babickiego (dramaturga spektaklu). W czasie elementarnych zadań aktorskich młodzież sama zmieni się w dziennikarzy czytających telewizyjne przekazy. Zostaną przed nim także postawione zadania polegające na  pracy z rekwizytem i kompozycją obrazu scenicznego.  
foto 3

Zapisy na warsztaty przyjmowane są w Barlineckim Ośrodku Kultury pod numerem 95 7462 135. Ilość miejsc ograniczona! Warsztaty odbędą się po spektaklu, 14 września o godz. 19.15 w Barlineckim Ośrodku Kultury.

logo kultura  logo teatr  logo teatr polska  instytut teatralny logo  teatr wspolczesny

 

trollgatan plakat

 

Dodatkowe informacje