Aktualności

Piraci

                                                                     
"Piraci" (2012)hit premiera dubbing 3d
"Pirates! Band of Misfits, The"   

maj 1

Czas trwania: 1 godz. 28 min.
Od lat:
b.o.
Gatunek: Komedia, Animacja, Familijny
Reżyseria: Peter Lorf

Znakomita animacja powstała na podstawie książki Gedeona Defoe, współscenarzysty kultowych „Uciekających kurczaków”. Główny bohater- Kapitan Piratów to bezgraniczny entuzjasta, ale często bardzo mało skuteczny postrach mórz. Wiernie mu służy niestety, beznadziejna załoga, a on zupełnie nieświadomy przeciwności ma tylko jedno marzenie: pokonać swoich rywali – Czarnego Bellamiego i Cutlass Liz i zdobyć pożądany przez wszystkich tytuł Pirata Roku. Pogoń za nagrodą przenosi bohaterów z wybrzeży egzotycznej Krwawej Wyspy na spowite mgłą ulice wiktoriańskiego Londynu. Podczas wyprawy, piraci muszą stawić czoła diabolicznej królowej,  łączą także siły z nieszczęśliwie zakochanym młodym naukowcem. Nigdy jednak nie tracą z oczu, tego co każdy pirat kocha najbardziej: przygody
 

więcej na filmweb.pl

 Obsada:

 Hugh Grant Hugh Grant
  Kapitan piracki(głos)

 Brendan Gleeson Brendan Gleeson
  Pirat z artretyzmem (głos)

 Jeremy Piven Jeremy Piven
  Czarny Bellamy (głos)

Brian Blessed  Brian Blessed
  Król piratów (głos)

 

Projekcja:
13 maja
godzina 16.00


bilety można nabyć w kasie kina na dwie godziny przed projekcją filmu.

Przedsprzedaż:
Bilety można nabyć w Centrum Informacji Turystycznej ul. Paderewskiego 7 od wtorku do czwartku w godzinach 8-16.

Zaginiona

"Zaginiona" (2012) hit 
"Gone"

maj 2

Czas trwania: 1 godz. 34 min.
Od lat:
15
Gatunek: Thriller, Dramat
Reżyseria: Heitor Dhalia

Pierwszy hollywoodzki thriller złotego dziecka brazylijskiej kinematografii Heitora Dhalii z jedną z najpopularniejszych młodych aktorek świata – Amandą Seyfried ("Mamma Mia", "Wyścig z czasem").
 

więcej na filmweb.pl

 Obsada:

 

Amanda Seyfried  Amanda Seyfried
  Jill

 

Daniel Sunjata  Daniel Sunjata
  Powers

 

Jennifer Carpenter  Jennifer Carpenter
  Sharon Ames

 

Sebastian Stan  Sebastian Stan
  Billy


Projekcja:
13 maja 
godzina 19.00

bilety można nabyć w kasie kina na dwie godziny przed projekcją filmu.

Rec 3 Geneza

"Rec 3 Geneza" (2012) hit 
"[REC]³ Génesis"

maj 3

Czas trwania: 1 godz. 20 min.
Od lat:
15
Gatunek: Horror
Reżyseria: Paco Plaza

To miał być najszczęśliwszy dzień w życiu Klary. Jednak słowa "póki śmierć nas nie rozłączy"  nabrały szybko zupełnie nowego, złowrogiego znaczenia. Morderczy wirus zamienił gości weselnych w krwiożercze monstra. Panna młoda rozpoczyna desperacką walkę o przetrwanie. Prequel najpopularniejszej serii filmów grozy w historii kina europejskiego, która otrzymała nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej, a wraz z "Sierocińcem" zapoczątkowała ogólnoświatową modę na hiszpańskie horrory.
 

więcej na filmweb.pl

 Obsada:

Leticia Dolera  Leticia Dolera
  Clara

Diego Martín  Diego Martín
  Koldo

 Ismael Martínez  Ismael Martínez
  RafaProjekcja:
19 maja
godzina 19.00

bilety można nabyć w kasie kina na dwie godziny przed projekcją filmu.

Lęk wysokości

"Lęk wysokości" (2011) hit 
"Lęk wysokości"

maj 4

Czas trwania: 1 godz. 40 min.
Od lat:
15
Gatunek: Dramat, Psychologiczny
Reżyseria: Bartosz Konopka

Fabularny debiut nominowanego do Oscara i nagrodzonego na festiwalu w Berlinie reżysera "Królika po berlińsku" Bartosza Konopki to poruszająca historia telewizyjnego spikera Tomka (Marcin Dorociński, nagrodzony Złotymi Lwami za kreację pierwszoplanową na Festiwalu w Gdyni), którego świetlaną karierę i poukładane życie rodzinne zakłóca wiadomość o poważnych problemach ojca (Krzysztof Stroiński, laureat Polskiego Orła za wybitną kreację w "Rysie") 
 

więcej na filmweb.pl

 Obsada:

Krzysztof Stroiński   Krzysztof Stroiński
  Wojciech Janicki

 Marcin Dorociński  Marcin Dorociński
  Tomek Janicki

   Dorota Kolak Dorota Kolak
  Matka Tomka

 Magdalena Popławska  Magdalena Popławska
  Ewa Janicka

 Anna Dymna  Anna Dymna
  Doktor Druch

 

Projekcja:
27 maja 
godzina 18.00

bilety można nabyć w kasie kina na dwie godziny przed projekcją filmu.

"Polowanie"

"Polowanie" (2013) hit premiera 

3

Czas trwania: 115 min.
Od lat:
od lat 15
Gatunek: Dramat
Reżyseria: Thomas Vinterberg

Niewinne kłamstwo małoletniej podopiecznej zmienia w piekło życie nauczyciela z prowincji.
 

więcej na filmweb.pl

 Obsada:

 Mads Mikkelsen  Mads Mikkelsen
  Lucas


Anne Louise Hassing  Anne Louise Hassing
  Agnes

Lars Ranthe  Lars Ranthe
  Bruun


Projekcja:
13 kwietnia godzina 19.30
14 kwietnia
godzina 17.00

bilety można nabyć w kasie kina na dwie godziny przed projekcją filmu.

Puchar dla SV Motor Eberswalde

lasker marzec smallW dniu 23 marca 2013r w Europejskim Centrum Spotkań w ramach współpracy polsko-niemieckiej Klub szachowy LASKER Barlinek zorganizował mecz szachowy o puchar Pani Dyrektor Barlineckiego Ośrodka Kultury Brygidy Liskiewicz.

Mistrzostwa Polski NW za nami

7nw 2017 rel small09 września, w pięknej Puszczy Barlineckiej a także na znakomicie położonym Stadionie Miejskim im. Bronisława Bagińskiego, odbyły się  V Mistrzostwa Polski Nordic Walking, otwarte zawody biegowe na dystansie 10 km oraz Mistrzostwa Europy Nordic Walking na stadionie. Impreza w Barlinku jest również elementem cykli: Pucharu Bałtyku, Korony Wielkopolski i Grand Prix Województwa Zachodniopomorskiego.

Zapraszamy na kolejny Rajd Sienkiewiczowski SP 4 „ Latarnik”

rajd sienkiewiczowski 2017 smallSerdecznie zapraszamy na  rodzinny RAJD SIENKIEWICZOWSKI, którego myślą przewodnią będzie „Latarnik” Henryka Sienkiewicza. Rajd odbędzie się 20.09.2017 o godz.16.00, a tegoroczne hasło brzmi: „Niech światło latarni Sienkiewicza prostą drogę do wiedzy naszym uczniom wytycza”. Proponujemy przebranie się w stroje w klimacie morskim (pirat, marynarz, rybak, latarnik, żeglarz).

Zostań aktorem - pracownia czeka na Ciebie

zapisy pracownia smallPracownia teatralna przy Barlineckim Ośrodku Kultury, zaprasza dzieci i młodzież lubiące teatr na zebranie organizacyjne w dniu 21 września o godzinie 17:00. W tym roku  popracujemy nad spektaklem teatralnym pt. "Baśń o Królowej Puszczy Barlineckiej".

Goście z Eberswalde i Gorzowa

goscie gorzow smallW dniu 06.09.2017 w obiektach Barlineckiego Ośrodka Kultury, mieliśmy okazję gościć 50-osobową grupę seniorów z Eberswalde i Gorzowa Wlkp. Pobyt rozpoczęto od przyjazdu do Europejskiego Centrum Spotkań na ul. Leśną 1. Tam odbyło się spotkanie z członkami  Barlineckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, krótkie zwiedzanie obiektu i galerii - wystawy Eugeniusza Molskiego. Następnie uczestnicy mieli przyjemność przepłynąć się stateczkiem po Jeziorze Barlineckim i podziwiać panoramę Puszczy Barlineckiej oraz nasze miasteczko.

XXII Plener "Piękno ukryte" za nami

plener 2017 rel small07 września zakończył się XXII Międzynarodowy Plener Ceramiczno - Malarski "Piękno ukryte - Barlinek 2017". Tego dnia, ponad dwudziestu artystów, pożegnało gościnny Barlinek, prezentując prace, które powstały podczas tegorocznego pleneru. Wszystkich uczestników przestawiła komisarz pleneru Brygoda Liśkiewicz.

Wernisaż Małgorzaty Boguckiej

wernisaz boguckiej small05 września w Muzeum Regionalnym w Barlinku, odbył się wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Małgorzaty Boguckiej "A to moja bajka właśnie".  Licznie przybyli goście nie kryli zachwytu a kilka z prezentowanych dzieł już znalazło swoich nabywców.  W części artystycznej wieczoru wystąpili – Gocha Ckhaidze z Gruzji, Edward Gałustow z Białorusi, Margarita Vityaz z Ukrainy a także mieszkanka Barlinka Monika Zajączkowska. Małgorzata Bogucka - uczestniczka XXII Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno -  Malarskiego "Piękno ukryte - Barlinek 2017" - urodziła się, mieszka i pracuje w Środzie Śląskiej.

Czytali „Wesele”

wesele biblioteka small2 września w parku przy Barlineckim Ośrodku Kultury, odbyło się Narodowe Czytanie zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną w Barlinku. Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja publicznego czytania wybitnych polskich dzieł literackich pod patronatem prezydenta RP.

9 WRZEŚNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI FAS - ALKOHOLOWY ZESPÓŁ PŁODOWY

ulotka ops smallŚwiatowy Dzień FAS  – święto obchodzone na świecie corocznie 9 września, mające na celu uświadomienie przyszłym matkom skutków picia alkoholu w czasie ciąży, jego wpływ na rozwój płodu, a w przyszłości – na możliwy, nieprawidłowy rozwój dziecka.

Święto plonów 2017

dozynki 2017 rel small02 września na terenie boiska sportowego przy ul. Jeziornej w Barlinku, odbyły się tegoroczne Dożynki Gminne 2017. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w intencji rolników. Starostami święta byli Państwo Sylwester Boczek rolnik z Osiny oraz Starościna Małgorzata Musiałowska z Równa, którzy na ręce Burmistrza Dariusza Zielińskiego przekazali chleb wypieczony z ziaren tegorocznych zbóż.

Wrzesień w Kinie Panorama

kino logo artPo dwóch miesiącach wakacyjnej przerwy, Kino Panorama zaprasza ponownie już od 02 września. W tym miesiącu mamy dla Państwa PREMIEROWO, najnowszy film Patryka Vegi „Botoks” a także „Dunkierkę” i coś dla tych, którzy boją się klaunów, czyli „To”. Nie zapomnieliśmy również o najmłodszych widzach.

Dodatkowe informacje